Elhunyt Horváth Kálmán

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy életének 97. évében elhunyt Dr. Sc. habil Horváth Kálmán, tanszékünk Professor Emeritusa.

Horváth Kálmán 1926. augusztus 15-én született. 1944-ben iratkozott be a József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Mérnöki Karára, ahol 1949-ben mérnöki oklevelet szerzett. Ezt követően Oltay Károly meghívta a tanszékre tanársegédnek, 1953-ban kinevezték a Műszaki Egyetem legfiatalabb adjunktusává. 1971-ben lett docens, majd 1995-ben egyetemi tanár. 1964-ben egyetemi doktorrá avatták. A Magyar Tudományos Akadémián 1970-ben megszerezte a műszaki tudományok kandidátusa, 1994-ben a műszaki tudomány doktora fokozatot. 1995-ben habilitált. 1991. és 1994. között az Általános Geodézia Tanszék tanszékvezetője. Az Egyetem Szenátusa 2006-ban Professor Emeritus címmel tüntette ki.

Szakmai és tudományos érdeklődése hamar két interdiszciplináris téma felé terelődött, amelyek műveléséhez aztán egész életében hűséges volt. Foglalkozott egyrészt a geodézia és a meteorológia határterületeivel. Másrészt több, min 60 éves igazságügyi szakértő munkásságához kapcsolódóan is foglalkozott a geodézia és a jogtudomány kapcsolatával és kölcsönhatásával. Szakmai életútjának részletei megtalálhatók a wikipedia oldalán vagy olvashatók az Építőmérnöki Kar honlapján is elérhető, a rubindiploma átvétele alkalmából készült interjúban.

Nyugodj békében.