A mérnökgeodézia aktuális problémái XVI. konferencia

A Varsói Műszaki egyetem és a Poznani Műszaki Egyetem szervezésében 2023. szeptember 21-22. között rendezték meg " A mérnökgeodézia aktuális problémái" című konferenciát. A XVI. alkalommal megrendezett konferencián több mint hatvan résztvevő, hét országból és tizenegy felsőoktatási intézményből érkezett. Harminckét szóbeli és kilenc poszter előadás hangzott el a két napon. A kétévente rendezett konferencia sorozat 1993-ban kezdődött, azaz harminc éves jubileumot is ünnepeltek a szervezők. Tanszékünk három munkatársa, Takács Bence, Hrutka Bence és Siki Zoltán három előadással és egy poszterrel reprezentálta a magyarországi szakterületet. Emellett két szekció vezetésében is részt vállaltunk.

Előadásaink:

Siki Zoltán, Takács Bence: Low-cost cameras to detect movements and deformation

Hrutka Bence Péter: Application of Machine Learning to detect building points in photogrammetry-based point clouds to update land registry maps

Takács Bence: RTK monitoring under high ionospheric activity

Siki Zoltán: Movement detection in engineering surveying networks (poszter)