Projektek

GeoSES (Területi vízjelző rendszer a határmenti régióban)

A Magyarország-Szlovákia-Románia-Ukrajna ENI Határon Átnyúló Együttműködési Program 2014-2020 keretében európai uniós támogatással valósul meg - a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat részvételével - azExtension of the operational "Space Emergency System" towards monitoring of dangerous natural and man-made geo-processes in the HU-SK-RO-UA cross-border region” (Területi vészjelző rendszer a határmenti régióban) megnevezésű projekt.
A projekt a „Közös kihívások a biztonság területén” prioritási cél mentén valósul meg az
Ungvári Nemzeti Egyetem vezető partner közreműködésével.


INTRO (INtegrity of TROposphere models)

Az Európai Űrügynökség megbízásából új modelleket fejlesztettünk a troposzféra okozta jelkésleltő hatás maximális hibáinak becslésére. A kifejlesztett matematikai eljárások lehetővé teszik, hogy figyelembe vegyük az éghajlati sajátosságokat és a szezonális hatásokat. Ily módon jelentősen sikerült javítanunk a jelenleg alkalmazott eljárásokat, ami lehetővé teszi, hogy hatékonyabban használhassuk a műholdas helymeghatározó rendszereket a légi navigációban.


BEYOND (Building EGNSS Capacity On EU & Neighbouring multimodal Domains)

A projekt célja többek között az EU és nem EU tagországok között tudás és tapasztalat átadása az EGNSS (EGNOS és Galileo) alkalmazásai terén elsősorban a légi közlekedés hatékonysága és biztonsága céljából. A projekt keretében tanszékünk oktatói továbbképzéseken vettek részt, a Hungarocontrol munkatársaival közösen GNSS-monitoring, GNSS sebezhetősége, valamint a GNSS jövője témában oldottak meg irányított feladatokat, valamint munkaüléseken mutatták be eredményeiket a többi partner számára.


Ulyxes projekt

Az Ulyxes projekt a tanszék 2008-ban indított nyílt forráskódú projektje, mely robot mérőállomások és egyéb helymeghatározó szenzorok vezérlésére valamint a mérési eredmények internetes térkép alapú publikálására szolgál. A munkában diákjaink is részt vesznek, vehetnek. Bővebben...


Troposzféramodell fejlesztése a globális helymeghatározó rendszerek lokális kiegészítőrendszerei számára (TROPSY)

A TROPSY projekt keretében egy új troposzferikus javító modellt fejlesztünk ki aktuális meteorológiai adatokból. A levezetett modellt különféle időjárási helyzetekben, különféle működési tartományban (ideértve a tengerszinttől több mint 2 km-es magasságokat is) és akár alacsony magassági szögekre is megvizsgáljuk (min. 2°-os magassági szög). Célunk, hogy a kifejlesztett modellt a polgári repülésben is alkalmazni lehessen. Bővebben...